Dizüstü Bilgisayar Tamirinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazdır PDF

NotebookTamiri1Dizüstü bilgisayar tamiri teknik bir süreçtir, uzmanlık gerektirir. Arızalı bir dizüstü bilgisayarın profesyonellere teslim edilmesi çok önemlidir. Uzman olmayan kişilerin verdikleri zararlarla karşılaşılmaması için teknik servis arayışında titiz davranılmalıdır.


 

Masaüstü bilgisayara kıyasla dizüstü bilgisayar daha narin yapıdadır. Arızalı dizüstü bilgisayar, uzman olmayan kişilere teslim edilmemelidir. Uzman olmayan kişilerin verdikleri zararlarla karşılaşılmaması için teknik servis arayışında titiz davranılmalıdır.

Kaliteli ve güvenilir hizmet talep etmeleri için kişisel bilgisayar kullanıcılarını bilgilendiren Pratik Servis uzmanları, dizüstü bilgisayar sahibi kullanıcılara cihazın arızalanması durumda bilinmesi gerekenleri açıklıyor:

Dizüstü bilgisayar tamiri oldukça özenli yapılan bir iştir. Dizüstü bilgisayarın plastik aksamları kolayca kırılabilir şekildedir. Vidalar küçüktür ve özel tornavida setlerindeki uçlar ile sökülüp takılır. Dizüstü bilgisayarın bottom case (alt kasa), palmrest (üst kapak), LCD bezel (ekran çerçevesi) ve LCD back cover (arka kapak) parçaları genellikle plastiktir. Bu kısımları çıkarıp takarken yapılan ufak bir hata büyük masraflara sebep olur. Her ne kadar kullanıcı gözünde basit bir yapı arz etse de, bu tür parçaların fiyatları yüksektir.

Dizüstü bilgisayarın donanım parçaları da sökülüp çıkarılırken dikkatli davranılmalıdır. Dizüstü bilgisayarlarda donanım parçalarının çoğu anakart üzerinde bulunur. Bir anlık dikkatsizlik, donanımı oluşturan sağlam parçaların da arızalanmasına neden olabilir.

Dizüstü bilgisayarınız arızalandığında profesyonel destek alın. Cihazınızın garanti koşullarını gözeterek yetkili servisinize ya da profesyonel teknik servis hizmeti veren firmalara başvurun.


NotebookTamiri

laptop-paralar

Twitter

Sosyal Ağlar

Paylaşın:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün78
mod_vvisit_counterDün196
mod_vvisit_counterBu Hafta773
mod_vvisit_counterGeçen Hafta939
mod_vvisit_counterBu Ay2677
mod_vvisit_counterGeçen Ay4586
mod_vvisit_counterToplam339812
PATHWAY_MSG   Anasayfa
| + - | RTL - LTR