İgdaş SAP Projesi 1.Faz Canlı'ya Geçti

Yazdır PDF

igdas-1fazTürkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük gaz dağıtım ve satıcısı olan İgdaş'da SAP Projesi 1.Faz Canlı kullanımına 1.Nisan 2015 tarihinde sorunsuzca geçti.

 

 

 

Sahip olduğu iş hacmi ile doğalgaz dağıtım sektöründe Türkiye'nin en büyük dünyanın ise önde gelen şirketlerinden biri olan İGDAŞ'ın 31 Aralık 2014 tarihli faaliyet dönemi sonu itibarıyla 5 milyondan fazla abonesi bulunuyor.

Doğalgaz sektöründe 2400’e yakın personeliyle 5 milyondan fazla aboneye hizmet veren İGDAŞ’ın arka planında büyük bir bilgi işlem operasyonu yürütülüyor. İGDAŞ’ın müşteri memnuniyetinin yanı sıra en çok önem verdiği konuların başında güvenlik konuları geliyor. Fiziksel güvenlik tehditlerinin yanı sıra bilgi güvenliğine yönelik risklerin de bilincinde olan İGDAŞ, gerek duyduğu yazılım ve iş geliştirme süreçlerinde SAP firmasını tercih ederek doğru bir hamleyle kendini bir adım daha öne attı.

SAP firmasıyla başlayan proje sürecinde INNOVA yüklenici firma olurken moduller ve geçiş sürecini planlayacak olan firma ARETE Consulting oldu.

2013 yılın ilk aylarında Kavramsal Tarasımla başlayan proje süreci uzun ve zahmetli bir çalışmayla 1.Faz Canlı geçişini 1 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirmiştir.

1.Faz'da Canlı kullanımına geçen moduller IK, FI, CO, PM, MM, ve PI tarafı olurken bunlara paralel olarak bu modullerden beslenen yaklaşık 120 BI raporu da canlıya geçmiş oldu.

BI tarafında yürütülen çalışmalarda ERP tarafıyla aynı anda Canlı'ya geçiş sürecinin sıkıntıları yaşansada proje sorunsuz ve oldukça başarılı bir şekilde Canlıya geçmiştir.

 

igdas-1faz-gecisi

 

Kadir BEKİROĞLU
SAP BW / BO Consultant

Twitter

Sosyal Ağlar

Paylaşın:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün82
mod_vvisit_counterDün96
mod_vvisit_counterBu Hafta82
mod_vvisit_counterGeçen Hafta724
mod_vvisit_counterBu Ay2100
mod_vvisit_counterGeçen Ay4072
mod_vvisit_counterToplam343395
PATHWAY_MSG   Anasayfa
| + - | RTL - LTR